Odhlášení

Opravdu se chcete odhlásit?

Baseball získal trofeje v tradiční anketě

autor: Robert | datum: 19.02.2017 | Kategorie: Všechny kategorie

Sportovní akcí roku 2016 bylo v pátek 17. února 2017 vyhlášeno historicky největší Mistrovství Evropy v baseballu žáků do 12 let, které loni hostil třebíčský areál Na Hvězdě. V tradiční městské anketě se na tom shodla odborná komise složená ze zástupců všech sportů působících v tomto regionu a stejný názor měla i laická veřejnost ve čtenářské části.

Stejně úspěšní byli baseballisté také v kategorii mládež družstva, kterou vyhrál tým žáků Nuclears do 11 let. Ten pro Třebíč v roce 2016 získal titul mistrů České republiky.

Po delší době se podařilo baseballistům prosadit v anketě Sportovec města Třebíče i mezi dospělými. Postup do Extraligy a vítězství v 1. lize vyneslo týmu mužů třetí příčku jak mezi odborníky, tak u veřejnosti ve čtenářské části.

Součástí vyhlašování výsledků ankety je pravidelně také předávání odměn sportovcům za medaile získané na republikových šampionátech nebo v reprezentačním dresu na mistrovstvích Evropy či světa. Radnice takto každoročně rozdělí částku sto tisíc korun.

Poděkování s odměnou od města tak získali i zástupci baseballu - týmy žáků U11 (1. místo na MČR), mladších kadetů U13 (2. místo na MČR), reprezentanti Marek Krejčiřík a Patrik Kadrnožka za 1. místo na ME kadetů a za 2. místo na ME žáků hned šestice mladých hráčů Nuclears: Jan Klee, Antonín Novák, Tereza Šustrová, Petr Tretera, Adam Veselý a Šimon Worbis.