Nabídka pro uživatele

  • Přehled brigád
  • Přehled plateb příspěvků (jen pro hráče a jejich rodiče)

Přihlášení

Změna hesla

Registrace

Odhlášení

Opravdu se chcete odhlásit?

Beseballisté Třebíče slaví první vítězství

autor: Robert | datum: 08.06.2020 | Kategorie: Muži "A"

První výhru v novém ročníku Extraligy si o víkendu připsali baseballisté Třebíče Nuclears, když v Praze porazili tým Tempa 7:4. Svého soupeře Třebíč zaskočila hned v první směně, kdy se její pálkaři dokázali prosadit proti reprezentačnímu nadhazovači Markovi Minaříkovi a čtyřikrát bodovali.

Ve svém tlaku pokračovali i druhý inning, ve kterém hráči Nuclears přidali další tři doběhy. A i když se už do konce zápasu víckrát bodově neprosadili, vítězství si dokázali pohlídat. Na nadhozu se Třebíč spoléhala sedm směn na výkony Lukáše Hloucha a zbývající dva inningy úspěšně doházel mladík Lukáš Pacal. Na pálce posbírali hráči Třebíče celkem dvanáct hitů. Dvoumetové odpaly si do statistik připsali Ivan Hamža, Robin Vávra a Patrik Kadrnožka.

Vstup do odvetného utkání Na Hvězdě úplně nevyšel nadhazovači Třebíče Davidu Mergansovi. Dvoumetový odpal hned čtvrtého pálkaře v pořadí Jake Rabinowitze znamenal dvoubodové vedení pro Tempo. To mladému nadhazovači jen přidalo na nervozitě a do hry se promítlo sérií met zdarma. Než se připravil nový nadhazovač Michal Pruša, Pražané už měli pětibodový náskok.

Pruša s obranou pak útok Tempa zastavili až do šesté směny, a naopak Třebíč postupně snížila na rozdíl dvou doběhů. Domácí může mrzet především dohrávka druhého inningu, kdy třetí aut soupeře přišel při všech obsazených metách Nuclears. Nadějně rozehraný útok v páté směně pak Třebíči zastavil dvojaut Tempa. Naopak Pražané dokázali v šesté směně přidat další dva doběhy.

Ani tak ale Třebíč nesložila zbraně a po vystřídání Jake Rabinowitze na nadhozu Martinem Zelenkou se snažila o zvrat v utkání. Dvě směny před normálním koncem se ale nad Hvězdou spustil přívalový déšť, který zalil hřiště a zápas předčasně ukončil. Pražané si tak z Vysočiny odvážejí vítězství 3:7.

„Utekla nám první směna, což bylo pět bodů, a to se pak těžko dohání. Škoda je, že zápas ukončilo počasí, a ne boj na hřišti. Za námi je vidět, že zde byla velká bouřka a spadlo hodně vody…“ Říká trenér Nuclears Jan Urbánek se zatopeným hřištěm za zády v hodnotícím videu na sociálních sítích. „Během směn jsme se snažili po bodíčku dotahovat…, Ještě jsme před sebou měli mít dvě pálky a kdo ví, co by se mohlo stát…“ Dodává s lítostí Urbánek. Své hodnocení ale končí pozitivně: „Víkendová série dopadla 1:1, za což jsem rád. A jsem rád, že kluci předvedli, že hrát umí.“

V dalším kole Extraligy narazí Nuclears na tým Eagles Praha, který se momentálně dělí o průběžnou první příčku. Utkání Na Hvězdě v Třebíči začíná v neděli 14. června 2020 v 16:00 hodin.

 

Text k foto …7326: Mirek Křivánek dobíhá pro druhý bod Třebíče v extraligovém utkání s Tempem Praha.

Foto: Robert Vávra

 

Text k foto …7467: Nadhazovač Michal Pruša zastavil útok pálkařů Tempa Praha. Na snímku se zadákem Kamilem Pejchalem.

Foto: Robert Vávra

 

Text k foto …7652: Baseballisté Třebíče mají v Extralize nejmladší tým. Proti sedmnáctiletému nadhazovači Lukáši Smejkalovi se pálkaři soupeře bodově neprosadili. Snahu hráčů Nuclears o zvrat v utkání s Tempem Praha ale zhatil přívalový déšť.

Foto: Adam Vávra

 

 

 

Text k foto tisk_Urbanek_video: „Škoda je, že zápas ukončilo počasí, a ne boj na hřišti. Za námi je vidět, že zde byla velká bouřka a spadlo hodně vody…“ Říká trenér Nuclears Jan Urbánek se zatopeným hřištěm za zády v hodnotícím videu na sociálních sítích.

Přílohy
Aktualita neobsahuje žádné přílohy
Web odkazy
Aktualita nemá žádný webový odkaz
Související aktuality
Pojďme se spojit pro dobr...
04.02.2020 | Robert
Související galerie
Extraliga 2020 TN vs. Tem...
08.06.2020 | Adam Vávra, Robert Vávra
Související zápasy
Aktualita není svázana s žádným zápasem
created by | TOPlist