Nabídka pro uživatele

  • Přehled brigád
  • Přehled plateb příspěvků (jen pro hráče a jejich rodiče)

Přihlášení

Změna hesla

Registrace

Odhlášení

Opravdu se chcete odhlásit?

S mistrem dlouho drželi naději na vítězství

autor: Robert | datum: 30.06.2020 | Kategorie: Muži "A"

Tři vyrovnaná utkání s prohrou až v samotném závěru má za sebou mladý tým Třebíče Nuclears v baseballové Extralize. Ve večerním utkání pod umělým osvětlením podlehla Třebíč v Blansku domácí Olympii doběhem v dohrávce poslední směny těsně 1:2. Vyrovnanou partii sehráli Nuclears také proti úřadujícímu mistrovi Arrows Ostrava před domácím publikem.

První utkání Třebíče s Ostravou bylo v režii nadhazovače Arrows Ondřeje Satorii, který odházel tzv. complete game. Pálkařům Nuclears přitom umožnil jen čtyři úspěšné odpaly a jeden doběh. Nejlépe se proti Ondřejovi na pálce vedlo Milanovi Prokopovi se dvěma hity ze tří nástupů. Velmi dobrý výkon na nadhozu předvedl také startér Třebíče David Mergans. Během pěti směn se proti němu prosadili pálkaři Ostravy jediným doběhem. Na střídajícího mladíka Lukáše Pacala byl útok Arrows úspěšnější a třemi body si zajistil vítězství 4:1. Nejvýraznější postavou Ostravy na pálce byl Jakub Voják se třemi hity. Z toho jedním trojmetovým a jedním dvoumetovým odpalem.

Během odvety týmy bodovaly jen ve dvou směnách. Na začátku třetího inningu nejdříve otevřel skóre ostravský Jakub Kubica, ale hned v dohrávce Třebíč otočila na 2:1. První doběh si připsal Patrik Kadrnožka, který si vybojoval metu zdarma, a po dvoumetovém odpalu se dostal do skórovací pozice Miroslav Křivánek. Tu zužitkoval v druhý bod po úspěšném odpalu Kamila Pejchala.

Nuclears drželi vedení až do osmé směny, kdy se o srovnání skóre postaral svým doběhem třebíčský odchovanec Radim Novotný hájící barvy Ostravy. V tu chvíli vystřídal na kopci startéra Třebíče Michala Prušu Martin Mazura. Obraně Nuclears se sice podařilo zahrát dva rychlé auty, ale potom přišla série met zdarma, na které Ostrava získala další dva body. Utkání pak úspěšně doházel mladík Lukáš Smejkal. Pálkaři Nuclears se ale už neprosadili ani proti Borisi Bokajovi, ani proti střídajícímu Matějovi Satoriovi v poslední směně. Ostrava si tak z Vysočiny odváží vítězství 4:2.

Na přelomu června a července se můžou příznivci baseballu těšit na pořádnou porci extraligových zápasů. Jen v třebíčském areálu Na Hvězdě jich týmy odehrají během jediného týdne hned pět. Po dvojutkání s úřadujícím mistrem čeká hráče Nucleas v úterý 30. června 2020 od 17:30 hodin přeložené utkání s Technikou Brno, ve středu 1. července 2020 od 16:00 hodin odveta s Olympií Blansko a v neděli 5. července 2020 od 16:00 přivítají Kotlářku Praha, které aktuálně patří sdílená první příčka nejvyšší soutěže.

 

Text k foto …8445, 8544, 8585: Nadhazovač Třebíče Michal Pruša držel naději na výhru s úřadujícím mistrem Arrows Ostrava až do úvodu osmé směny.

Foto: Robert Vávra

 

Text k foto …8483: Miroslav Křivánek zaznamenal proti Arrow Ostrava dvoumetový odpal a svým doběhem poslal Třebíč do vedení, které si tým držel až do předposlední směny utkání.

Foto: Robert Vávra

Přílohy
Aktualita neobsahuje žádné přílohy
Web odkazy
Aktualita nemá žádný webový odkaz
Související aktuality
Aktualita není svázana s žádnou další aktualitou
Související galerie
Extraliga 2020 TN vs. Ost...
27.06.2020 | Robert
Související zápasy
Aktualita není svázana s žádným zápasem
created by | TOPlist