Nabídka pro uživatele

  • Přehled brigád
  • Přehled plateb příspěvků (jen pro hráče a jejich rodiče)

Přihlášení

Změna hesla

Registrace

Odhlášení

Opravdu se chcete odhlásit?

Dvě ztracená utkání v samotném závěru

autor: Robert | datum: 17.08.2020 | Kategorie: Muži "A"

Vstup do další části Nadstavby o Extraligu, kdy se utkávají zástupci nejvyšší soutěže s nejlepšími týmy z První ligy, baseballistům Třebíče vůbec nevyšel podle představ. Sobotní zápasy Na Hvězdě se neodehrály kvůli dešti, a tak tým Nuclears musel cestovat v neděli na sever Moravy. Proti Klasiku Frýdek-Místek sice Třebíč až do poslední směny vždy vedla, ale v obou zápasech o své vedení až v úplném závěru přišla a těsně prohrála.

V prvním utkání Klasik před poslední směnou prohrával 4:5, ale po odpalech Ondřeje Hona a Damiána Lapiše dokázal otočit na konečných 6:5. Během odvety pak měla Třebíč před dohrávkou poslední směny dokonce sedmibodové vedení. To však nedokázala udržet a s přispěním vlastních chyb a odpalů soupeře, včetně homerunu Jakuba Kaplana, nakonec neuvěřitelně prohrála 13:14.

Trenér baseballistů Nuclears Jan Urbánek zhodnotil výsledky strohým konstatováním: „Odložená utkání se nám nepodařilo zvládnout vždy v koncovce. Trestuhodná je především prohra v závěru druhého utkání, kdy jsme vedli o sedm bodů. Bohužel tým nejel v plném složení a zejména absence nadhazovačů nás stála vítezství.“

V průběžné tabulce se dostal před Třebíč nejen Klasik, ale po dvou výhrách nad SaBaT Praha také Blesk Jablonec nad Nisou. Navíc se na Nuclears dotáhl i Sokol Hluboká nad Vltavou, který dvakrát porazil brněnskou Techniku. Na prvních čtyřech příčkách zaručujících účast v nejvyšší soutěži pro příští rok, jsou tak v tuto chvíli hned tři celky z První ligy! Baseballisté Třebíče se teď potřebují rychle oklepat z nešťastných porážek a přidat další body. Dosavadních pět vítězství by jim totiž na udržení Extraligy nemuselo stačit.

V dalším kole čeká baseballisty Nuclears dvojutkání se Sokolem Hluboká. Oba zápasy se odehrají Na Hvězdě v Třebíči již tuto sobotu 22. srpna 2020. První utkání začíná ve 14 hodin, odveta pak v 16 hodin.

 

 

Text k foto …5051: Svěřenci trenéra Jana Urbánka promrhali vedení nad prvoligovým Klasikem Frýdek-Místek a po dvou porážkách si zbytečně zkomplikovali v Nadstavbě o baseballovou Extraligu cestu za udržením nejvyšší soutěže.

Foto: Robert Vávra

Přílohy
Aktualita neobsahuje žádné přílohy
Web odkazy
Aktualita nemá žádný webový odkaz
Související aktuality
Aktualita není svázana s žádnou další aktualitou
Související galerie
Aktualita není svázana s žádnou fotogalerií
Související zápasy
Aktualita není svázana s žádným zápasem
created by | TOPlist