Nabídka pro uživatele

  • Přehled brigád
  • Přehled plateb příspěvků (jen pro hráče a jejich rodiče)

Přihlášení

Změna hesla

Registrace

Odhlášení

Opravdu se chcete odhlásit?

Největší turnaj roku proběhl Na Hvězdě

autor: Robert | datum: 28.08.2020 | Kategorie: Všechny kategorie

Baseballový areál Na Hvězdě v Třebíči na konci léta hostí kvalifikační turnaje mládežnických kategorií před republikovými šampionáty, začátkem září zde diváky čekají klíčová utkání Nadstavby o Extraligu domácího týmu mužů, nebo třeba velký Náborový den pro nové zájemce o tuto pálkovací hru. Největší baseballovou akcí, a to nejen u nás, ale vzhledem k okolnostem i na celém kontinentu, se však letos stala Euro Baseball Tour (EBT).

Na druhém ročníku setkání hráčů a trenérů z celé Evropy se sešly víc jak dvě stovky účastníků. Po celý týden zde v polovině srpna trénovalo a hrálo 183 mladých talentů pod vedením třicítky trenérů, mezi kterými nechyběla zvučná jména z mezinárodního baseballu.

Během akce odehráli účastníci EBT v Třebíči víc jak padesát utkání ve třech věkových kategoriích. „Turnaj proběhl podle našich představ. Téměř celou dobu vydrželo i nádherné počasí. Jen poslední den nám propršel závěrečný ceremoniál.“ Říká k letošnímu Euro Baseball Tour jeho hlavní organizátor Pavel Jozek.

„Zaznamenali jsme kladné ohlasy na organizaci, stravu, kvalitu hřišť a hlavně na hru samotnou.“ Pochvaluje si Jozek vysokou úroveň turnaje, kterou dokládá dalšími fakty: „Velké množství utkání se rozhodovalo až v takzvaném tie-breaku, tedy směně nastavené navíc. Padlo také hodně homerunů, celkem čtyřicet čtyři!“ V atraktivních zápasech mohli diváci vidět také odpal za plot na vzdálenost 120 metrů v podání teprve čtrnáctiletého Jakuba Čevely z domácího týmu Třebíč Nuclears.

Po dvou úspěšných ročnících už mají pořadatelé naplánované další pokračování. Třetí ročník Euro Baseball Tour proběhne Na Hvězdě v Třebíči od 8. do 13. srpna 2021.

V nejbližší době ale bude baseballový stadion hostit „zápas roku“ domácího týmu mužů. Áčko Nuclears zde nastoupí už v sobotu 5. září 2020 od 14 hodin proti Blesku Jablonec v klíčovém duelu o udržení nejvyšší soutěže pro příští rok. V pondělí 7. září 2020 pak na stejném místě proběhne velký Náborový den. Mezi 17. a 19. hodinou si budou moci děti od čtyř let vyzkoušet Na Hvězdě různé baseballové dovednosti, zasoutěžit v hodu do dálky a zdarma užít skákací trampolíny.

 

   

 

Text k foto …5774 a 5780: Po prosluněném týdnu se počasí rozloučilo s víc jak dvěma stovkami účastníků Euro Baseball Tour deštěm během závěrečného ceremoniálu.

Foto: Robert Vávra

 

Text k foto …001 a 002: Trofeje na největším letošním turnaji si vítězové Euro Baseball Tour přebírali v dešti. V průběhu akce na třebíčské Hvězdě ale na jejich výkony po celý týden svítilo slunce.

Foto: Irena Fukarová

 

Text k ostatním foto …: Organizátoři Euro Baseball Tour v Třebíči si pochvalují vysokou úroveň turnaje. Diváci mohli vidět řadu zápasů, které se rozhodovaly až v nastavené směně, nebo také víc jak čtyři desítky odpalů za plot.

Foto: Robert Vávra

Přílohy
Aktualita neobsahuje žádné přílohy
Web odkazy
Aktualita nemá žádný webový odkaz
Související aktuality
Aktualita není svázana s žádnou další aktualitou
Související galerie
Poslední den EBT
14.08.2020 | Robert, Irena Fukarová
Související zápasy
Aktualita není svázana s žádným zápasem
created by | TOPlist