Nabídka pro uživatele

  • Přehled brigád
  • Přehled plateb příspěvků (jen pro hráče a jejich rodiče)

Přihlášení

Změna hesla

Registrace

Odhlášení

Opravdu se chcete odhlásit?

Baseballisté udrželi Extraligu na Vysočině

autor: Robert | datum: 14.09.2020 | Kategorie: Muži "A"

Dvěma vysokými výhrami v posledním kole nadstavby si baseballisté Třebíče definitivně zajistili účast v nejvyšší soutěži i pro příští rok. Před domácím publikem porazili tým Pelikans Bučovice jednoznačně 16:0 a 18:0.

Excelentní výkon předvedli nadhazovači Nuclears. Lukáš Hlouch neumožnil soupeři jediný úspěšný odpal a do statistik si připsal třináct strike outů. Ve druhém zápase pak odházel complete game Lukáš Pacal, který zaznamenal sedm strike outů. Oba třebíčští nadhazovači jsou také na prvních příčkách statistik ERA nadstavby o Extraligu.

S chutí se do svého soupeře pustili i pálkaři. V úvodním duelu Třebíč už po dvou směnách vedla 10:0. Skóre druhého utkání otevřel odpalem za plot hned v prvním inningu Robin Vávra a ve druhé směně zažili hráči Nuclears bodové žně, když si připsali dvanáct doběhů. Obě utkání skončila rozdílem a dala tak zapomenout na předchozí nešťastné prohry o jediný doběh.

Diváci Na Hvězdě v Třebíči se tak mohou těšit na nejkvalitnější českou soutěž i v příští sezóně. Extraligu naopak překvapivě opouští Technika Brno, která do poslední chvíle základní části soutěže bojovala o účast mezi TOP 6 týmy. Pětinásobný mistr bude v Extralize chybět poprvé v její historii.

„Úkol jsme splnili a předvedená hra ukázala, že náš mladý tým do nejvyšší soutěže jednoznačně patří.“ Říká s úlevou trenér Třebíče Jan Urbánek. Jeho svěřenci vstoupili do nadstavby výborně, když na úvod vyhráli pět z šesti utkání proti extraligovým týmům. Pak ale přišly nečekané porážky se zástupci První ligy a Nuclears se rázem ocitli na hraně propasti do nižší soutěže. Závěr neuvěřitelně vyrovnané nadstavby ale zvládli.

„Letošní sezóna byla absolutně atypická v mnoha směrech. Věřím, že ta příští už zase pojede v běžných kolejích a my se budeme moct vrátit k původním plánům. Týmu s nejmladším věkovým průměrem v Extralize a obrovským potenciálem jednotlivých hráčů bychom totiž chtěli dopřát pro další růst kvalitního zahraničního trenéra. V nejbližších dnech k tomu proběhnou klíčová jednání.“ Poodhaluje Urbánek plány baseballového klubu Třebíč Nuclears.

 

 

 

 

Text k foto č. 6:

Nadhazovač Třebíče Lukáš Hlouch neumožnil v utkání s Bučovicemi svému soupeři jediný úspěšný odpal a do statistik si připsal hned třináct strike outů.

Foto: Jana Urbánková

 

Text k foto č. 2:

Pálkaři Nuclears byli v posledním kole nadstavby při chuti. Bučovicím útok Třebíče nadělil ve dvou zápasech dohromady 34 doběhů! Na snímku odpaluje Lukáš Smejkal trojmetový hit.

Foto: Jana Urbánková

 

Text k foto č. 3:

Nadhazovač Lukáš Pacal a catcher Robin Vávra se radují z vítězství nad Pelikány a udržením nejvyšší soutěže.

Foto: Jana Urbánková

 

Text k foto č. 4:

Baseballisté Třebíče Nuclears děkují divákům za podporu. V posledním kole nadstavby se jim odměnili dvěma vysokými výhrami, kterými definitivně udrželi nejvyšší soutěž na Vysočině i pro příští sezónu.

Foto: Jana Urbánková

Přílohy
Aktualita neobsahuje žádné přílohy
Web odkazy
Aktualita nemá žádný webový odkaz
Související aktuality
Aktualita není svázana s žádnou další aktualitou
Související galerie
Nadstavba o Extraligu 202...
12.09.2020 | Jana Urbánková
Související zápasy
Aktualita není svázana s žádným zápasem
created by | TOPlist