Nabídka pro uživatele

  • Přehled brigád
  • Přehled plateb příspěvků (jen pro hráče a jejich rodiče)

Přihlášení

Změna hesla

Registrace

Odhlášení

Opravdu se chcete odhlásit?

Baseballisté slaví další postup na MČR

autor: Robert | datum: 15.09.2020 | Kategorie: Mladší kadeti U13

Mladší kadeti do 13 let jsou další kategorií klubu Třebíč Nuclears, která si vybojovala postup na baseballové mistrovství České republiky (MČR). Kvalifikaci tým odehrál v domácím prostředí a do finále postoupil bez jediné porážky. V základní skupině Třebíč porazila Ježky Jihlava 17:1 a Olympii Blansko 18:6. V semifinále si Nuclears poradili s Arrows Ostrava 15:3 a do závěrečného utkání o přímý postup na šampionát nastoupili dle předpokladů proti Drakům Brno.

„Finále se pro nás vyvíjelo dobře. Bohužel jsme ale soupeře nechali, aby se po našich zbytečných chybách opět zvedl do závěrečného tlaku.“ Říká trenér kadetů Pavel Jozek. Draci tak při dvou autech a dvou strajcích dokázali odpalem za plot utkání na poslední chvíli vyrovnat. V nastavené směně se brněnskému celku dařilo lépe a vybojoval si tak přímý postup na MČR.

Hráče Nuclears tak čekalo ještě jedno utkání o postup, a to proti druhému celku z české části kvalifikace, kterým bylo Tempo Praha. Rozhodující souboj hostil díky lepšímu postavení týmu z Vysočiny opět třebíčský areál Na Hvězdě.

Tempo začalo lépe a po dvou směnách vedlo o osm bodů. „Už ve druhém inningu jsem byl nucený vystřídat třetího nadhazovače a na kopec poslat Denisu Šustrovou.“ Hodnotí zpětně trenér Jozek. A jak se ukázalo, byla to dobrá volba, protože Denisa soupeři nedovolila jediný doběh. Hráči Třebíče oživli i na pálce a utkání nakonec otočili. Po výhře 16:8 si tak zajistili postup na domácí šampionát.

„Za zmínku rozhodně stojí celkem devět homerunů hráčů Nuclears v průběhu celé kvalifikace. Tři odpaly za plot Davida Bílka, jeden Tomáše Příhody a první tříbodový homerun teprve jedenáctiletého Jakuba Klinera v rozhodujícím utkání proti Tempu Praha.“ Rekapituluje úspěšný postup trenér mladších kadetů Třebíče Pavel Jozek.

Kategorie U13 je tak po starších žácích U11 a kadetech do 15 let třetím týmem Třebíče, který si vybojoval postup na letošní mistrovství České republiky v baseballu.

 

 

Text k foto č. 8270:

David Bílek byl startujícím nadhazovačem třebíčského týmu ve finále kvalifikace proti Drakům Brno.

Foto: Igor Miklovič

 

Text k foto č. 8204:

Olympii Blansko přehráli mladí hráči Nuclears v kvalifikaci jednoznačně. Na snímku pálí Pavel Peroutka jeden z hitů Třebíče.

Foto: Igor Miklovič

Přílohy
Aktualita neobsahuje žádné přílohy
Web odkazy
Aktualita nemá žádný webový odkaz
Související aktuality
Aktualita není svázana s žádnou další aktualitou
Související galerie
Aktualita není svázana s žádnou fotogalerií
Související zápasy
Aktualita není svázana s žádným zápasem
created by | TOPlist