Nabídka pro uživatele

  • Přehled brigád
  • Přehled plateb příspěvků (jen pro hráče a jejich rodiče)

Přihlášení

Změna hesla

Registrace

Odhlášení

Opravdu se chcete odhlásit?

Baseballové drama Na Hvězdě nabídlo čtyřhodinový souboj

autor: Robert | datum: 01.05.2021 | Kategorie: Muži "A"

Ve více jak čtyřhodinové drama s vítězným koncem pro baseballisty Nuclears se proměnilo třetí utkání extraligové série mezi Třebíčí a Olympií Blansko. Na Hvězdě museli rozhodčí nastavit celkem čtyři směny, než bylo rozhodnuto o výhře Nuclears 10:9 v utkání a 2:1 na zápasy.

Sérii odstartovaly dva večerní zápasy v Blansku. V tom úvodním Třebíč dlouho vedla a oba startující nadhazovači, Američan Ryan Johnson v dresu Nuclears a Venezuelec Luis Rengel za Blansko, předvedli jeden z nejlepších výkonů nejvyšší soutěže za posledních šest let, když dohromady hodili celkem 25 strikeoutů. Na začátku sedmé směny měla Třebíč už čtyřbodový náskok. Jenže utkání se vůbec nevyvedlo střídajícímu nadhazovači Nuclears, kterým byl Američan Connor Walsh, a Olympia pěti doběhy skóre otočila. Třebíč se přesto nevzdala a dalšími třemi body opět získala vedení. Od vítězství Nuclears dělily tři auty. Jenže Walsh na nadhozu neměl svůj den a Blansko dokázalo v dohrávce zápasu vyrovnat. Situaci měl zachránit nadhazovač Tomáš Zachoval. Ten začal strikeoutem, ale při nechyceném třetím strajku dalšího pálkaře získalo Blansko vítězný doběh na 7:6, když rozhodčí posoudil velmi těsnou situaci na domácí metě jako safe.

Porážku hráči Třebíče oplatili Blansku hned v odvetě. Od třetí směny sice prohrávali 0:1, dvěma doběhy v šestém inningu ale dokázali vývoj otočit. Soupeř měl velký respekt z Ryana Johnsona, kterému v zápase přidělil celkem tři úmyslné mety zdarma. Tato strategie ale Olympii úplně nevyšla, protože právě po metách zdarma Johnsonovi a Connoru Walshovi dokázali doběhnout pro body Lukáš Malý a Ryan Johnson. Skvělý výkon na nadhozu předvedl třebíčský startér Lukáš Pacal, který během šesti směn umožnil pálkařům soupeře jen 3 hity. Třebíč porazila Blansko 3:2.

Těsné výsledky dávaly tušit, že týmy svedou tuhý boj i ve třetím utkání o vítězství v celé sérii. Že půjde o jeden z nejdelších duelů v extralize, ale asi nenapadlo nikoho. Na Hvězdě otevřeli skóre domácí Nuclears. Po trojmetovém hitu Dominika Doležala a sebeobětovacím dlouhém odpalu Patrika Kadrnožky se Třebíč ujala ve čtvrté směně vedení 2:0. Soupeř ale využil chvilkové krize Američana Justina Revelse na nadhozu o dva inningy později, otočil na 2:3 a hned vzápětí zvýšil na 2:4. Hráči Nuclears ale odpověděli vzápětí dvěma doběhy na 4:4. Tlak Třebíče s běžci na metách zastavil rychle povolaný nadhazovač Luis Rengel. Zápas tak začínal znovu a stal se opět soubojem nadhazovačů.

Výborně se představil třebíčský Matěj Brabec, který s konzistentním výkonem vydržel na nadhozu až do konce utkání, kdy odházel i všechny čtyři nastavované směny. Venezuelec Rengel z Blanska sice rozdal 12 strikeoutů, ale zároveň umožnil šest met zdarma a se sílícím tlakem neudržel nervy na uzdě, což vyvrcholilo ve třinácté směně v jeho vyloučení po opakovaném upozorňování rozhodčím na zdržování mezi nadhozy. Extrasměny měly dlouho stejný průběh, když se Blansko vždy ujalo jednobodového vedení, které hráči Nuclears v dohrávce vždy vyrovnali. Ve třinácté směně nejdříve Třebíč snížila na 8:9 doběhem Robina Vávry po odpalu Lukáše Malého. Rozhodnutí přišlo po vyloučení Rengela, když Richard Sázavský odpálil dvoumetový hit, kterým stáhl Anthonnyho Cipollu pro vyrovnávací a Tomáše Chadima pro vítězný doběh. Třebíč tak ve více jak čtyřhodinovém utkání porazila Blansko 10:9 a připsala si i vítězství v sérii 2:1 na zápasy.

„Všechny tři zápasy byly náročné, ale naštěstí si odvážíme dvě výhry a výhru v sérii. Byl to hodně dlouhý zápas, v nastavení soupeři skvěle zaházel venezuelský nadhazovač, který nás hodně držel, měli jsme několikrát plné mety a nedokázali to otočit. Za nás předvedl skvělý výkon Matěj Brabec. Klobouk dolů, ještě jsem ho neviděl takhle házet. A bylo tam taky to štěstíčko…,“ hodnotil sérii s Olympií autor vítězného odpalu Richard Sázavský.

V sobotu 8. května 2021 přivítají Nuclears v Třebíči od 13:00 a od 16:00 hodin lídra extraligy, brněnské Hrochy. Třetí zápas pak týmy odehrají v neděli v Brně. Průběh utkání mohou diváci opět sledovat prostřednictvím živého vysílání na klubovém kanálu YouTube. Odkazy budou k dispozici na webu tv.baseball.cz

 

 

Text k foto č.: …5203, …5205:

Richard Sázavský (v bílém) v těsném souboji s japonským zadákem Olympie Natsuhiko Uem na domácí metě v extraligovém utkání Třebíče s Blanskem. Po více jak čtyřech hodinách hry a 13 směnách se nakonec z vítězství 10:9 radovali domácí baseballisté Nuclears.

Foto: Robert Vávra

 

Text k foto č.: …5314, …4878:

Matěj Brabec šel doházet utkání Třebíče s Blanskem v úvodu sedmé směny. Na kopci předvedl skvělý výkon a vydržel až do vítězného konce Nuclears ve třináctém inningu. Utkání se protáhlo o čtyři nastavené směny a trvalo víc jak čtyři a čtvrt hodiny, což je zřejmě nový extraligový rekord.

Foto: Robert Vávra

 

Text k foto č.: …5297, …4996:

Richard Sázavský stáhl svým dvoumetovým odpalem ve třinácté směně vyrovnávací a vítězný doběh Třebíče. Baseballisté Nuclears doslova vybojovali výhru nad Blanskem 10:9 a připsali si vítězství v sérii 2:1 na zápasy.

Foto: Robert Vávra

Přílohy
Aktualita neobsahuje žádné přílohy
Web odkazy
Aktualita nemá žádný webový odkaz
Související aktuality
Aktualita není svázana s žádnou další aktualitou
Související galerie
Exl 2021 TN vs. Blansko
01.05.2021 | Robert
Související zápasy
Aktualita není svázana s žádným zápasem
created by | TOPlist