Nabídka pro uživatele

  • Přehled brigád
  • Přehled plateb příspěvků (jen pro hráče a jejich rodiče)

Přihlášení

Změna hesla

Registrace

Odhlášení

Opravdu se chcete odhlásit?

Třebíč zahájila sezónu vítězstvím na poháru

autor: Robert | datum: 11.06.2021 | Kategorie: Mladší kadeti U13

Po dlouhé pauze způsobené covidovou pandemií a navazujícími opatřeními se konečně rozběhly i mládežnické soutěže v baseballu. Třebíčský sportovní areál Na Hvězdě tak mohl přivítat jedenáct týmů mladších žáků do desíti let na Českém baseballovém poháru pro oblast Moravy a mladší kadeti o víkendu dovezli ze stejné soutěže pro kategorii do třinácti let zlato!

Prvním místem na regionálním poháru hraném v Brně si tak kadeti zároveň zajistili účast pro mistrovství České republiky, kam přímo postupují jen finalisté ČBP Čechy a ČBP Morava. O zbývající čtyři místa se ještě bude muset utkat zbývajících osm týmů v kvalifikaci.

„I přes dlouhou odmlku od baseballu se nám podařilo připravit výborný tým, který chtěl vyhrávat. Naším cílem bylo postoupit ze základní skupiny do semifinále a následně se poprat o co nejlepší umístění, což se nám podařilo.“ Říká k účasti na turnaji hlavní trenér Pavel Jozek.

Jediná prohra v základní skupině s Draky Brno poslala hráče Nuclears do semifinále proti Hrochům Brno. „Favority se nám podařilo v play-off porazit hlavně díky týmové hře a skvělým vstupům do utkání, kdy jsme si vytvořili náskok, který museli soupeři dohánět.“ Upřesňuje cestu za zlatem Jozek. S Hrochy Třebíč vedla po první směně 0:10, pak Hroši zabrali a začali mohutně náskok snižovat. Obraně Nuclears se ale podařilo uhájit vítězství 8:12. Podobně tomu bylo ve finále, když Třebíč vedla už 0:5 a nakonec zvítězila 5:7.

Kromě zlatých medailí a poháru pro vítěze do Třebíče putovalo i ocenění pro nejužitečnějšího hráče turnaje. Tím byl vyhlášen Tomáš Venhoda, který předváděl skvělé výkony nejen na nadhazovacím kopci, ale byl nejúspěšnějším hráčem i na pálce, kde svými odpaly pro Třebíč stáhl celkem 17 doběhů a připsal si čtyři homeruny včetně jednoho grandslamu.

Mladší spoluhráči na poháru hraném Na Hvězdě výsledkově tolik úspěšní nebyli. Zároveň zde ale nešlo o žádný postup na republikový šampionát. Turnaj v domácím prostředí byl zároveň prověrkou pro tým mladších žáků do 9 let. Areál klubu Nuclears bude totiž už o víkendu 19. a 20. června hostit znovu Český baseballový pohár Morava, tentokrát právě pro jejich kategorii.

 

Text k foto …1:

Mladší kadeti do 13 let klubu Třebíč Nuclears vybojovali zlato na Českém baseballovém poháru U13 Morava. Na snímku (horní řada zleva): asistenti trenéra Lojza Míšenský a Romen Veselý, hráči Daniel Dobeš, Filip Žatečka, Šimon Balog, Jakub Kliner, Tomáš Venhoda, Tomáš Příhoda, Jiří Balvín, Pavel Chytka, Jakub Urbánek a hlavní trenér Pavel Jozek. Ve spodní řadě (zleva) hráči: Alex Veselý, Pavel Dohnal, David Jílek, David Sobotka, Vojtěch Příhoda, Kristýna Kuchaříková, Vojtěch Míšenský a Martin Doseděl. Na snímku chybí asistent trenéra Patrik Kadrnožka, který si plnil extraligové povinnosti.

Foto: Tomáš Kliner

 

Text k foto …2:

Nejužitečnějším hráčem turnaje byl na Českém baseballovém poháru U13 Morava vyhlášen Tomáš Venhoda z klubu Třebíč Nuclears. Tomáš předváděl skvělé výkony nejen na nadhazovacím kopci, ale byl také nejúspěšnějším hráčem na pálce, kde svými odpaly pro Třebíč stáhl celkem 17 doběhů a připsal si čtyři homeruny včetně jednoho grandslamu.

Foto: Tomáš Kliner

Přílohy
Aktualita neobsahuje žádné přílohy
Web odkazy
Aktualita nemá žádný webový odkaz
Související aktuality
Aktualita není svázana s žádnou další aktualitou
Související galerie
Aktualita není svázana s žádnou fotogalerií
Související zápasy
Aktualita není svázana s žádným zápasem
created by | TOPlist