Nabídka pro uživatele

  • Přehled brigád
  • Přehled plateb příspěvků (jen pro hráče a jejich rodiče)

Přihlášení

Změna hesla

Registrace

Odhlášení

Opravdu se chcete odhlásit?

Třebíč se přiblížila udržení extraligy

autor: Robert | datum: 10.07.2021 | Kategorie: Muži "A"

Důležitý krok v nadstavbě o extraligu se povedl baseballistům Třebíče Nuclears, když dokázali porazit Kotlářku Praha 7:6 a 3:1. Úspěšně tak završili sérii utkání s celky z nejvyšší soutěže a teď je po krátké pauze čekají ještě vzájemné duely se dvěma nejlepšími týmy z první ligy. Ani šest dosavadních výher ještě nemusí zaručit setrvání v extralize, proto bude velmi důležité uspět i ve zbývajících čtyřech zápasech.

První vítězství s Kotlářkou se nerodilo lehce a Třebíč musela opakovaně dotahovat vedení soupeře. Na kopci proti sobě stáli výborní nadhazovači Lukáš Ercoli a za Třebíč Ryan Johnson. Přes jejich skvělé výkony se ale dokázaly prosadit i útoky obou týmů. Důležitý obrat se povedl pálkařům Nuclears v dohrávce sedmé směny, kdy třemi doběhy otočili skóre z 3:5 na 6:5. Z těsného vedení se ovšem neradovali dlouho, protože po bezbodové osmé směně Kotlářka v úvodu posledního inningu stav opět vyrovnala. Tlak Nuclears v dohrávce utkání se Kotlářka snažila zastavit úmyslným puštěním na metu nebezpečných pálkařů a zápas tak dospěl do situace, kdy měla Třebíč při dvou outech obsazené všechny mety a pálkař Nuclears, hrající trenér Jeff Barto, plný stav. Ten prokázal pevnější nervy a čtvrtý nepřesný nadhoz Štěpána Hasala v dresu Kotlářky znamenal posun na metách a vítězný doběh.

Do odvety vstupovali hráči Nuclears jako hosté a hned v úvodu první směny se ujali vedení 2:0. Pak se ale dlouhou dobu skóre neměnilo, a to až do šesté směny, kdy Ryan Johnson navýšil vedení Třebíče odpalem za plot. Nadhazovač Nuclears Justin Revels držel čisté konto až do úvodu osmé směny, kdy Kotlářka dokázala snížit doběhem Filipa Smoly na konečných 3:1. Víc doběhů už obrana a střídající nadhazovač Lukáš Pacal týmu z Prahy nedovolili. Filip Smola byl absolutně nejúspěšnějším pálkařem série, když dokázal proměnit devět nástupů na pálce v šest hitů. Z hráčů Nuclears se v úvodním duelu na pálce nejvíc dařilo Ryanovi Johnsonovi a Lukáši Malému, v odvetě pak byl nejúspěšnější Tomáš Chadim. Kanaďan Ryan Johnson si navíc v každém utkání připsal po jednom homerunu.

„Začínat dnešní druhý zápas na nadhozu bylo trochu těžké. Takovýchto startů jsem měl v sezóně málo.“ Přiznal po odvetě vítězný nadhazovač Třebíče, Američan Justin Revels. „Koukat se na první utkání bylo super. Viděl jsem, že naši kluci dělají doběhy, díky čemuž jsem nastupoval na kopec ve větší pohodě. V odvetě šlo hodně odpalů do vnitřního pole a kluci je zahráli, což bylo super.“ Uzavřel s úlevou Revels. „Oba zápasy byly skvělým týmovým vítězstvím a všechno šlo tak, jak má.“ Shrnul výkon třebíčského týmu Lukáš Pacal, který se objevil na nadhozu v závěru obou utkání.

Další zápas nadstavby čeká baseballisty Třebíče v sobotu 31. července, kdy přivítají Na Hvězdě tým Pelikans Bučovice.

 

 

Text k foto …2237:

Hned dva homeruny zaznamenal v sérii nadstavby o extraligu proti Kotlářce Praha Kanaďan Ryan Johnson ve službách Třebíče.

Foto: Robert Vávra

 

Text k foto …2355 a 2345:

„Začínat druhý zápas na nadhozu bylo dnes trochu těžké…“ přiznal po odvetě s Kotlářkou Praha vítězný nadhazovač Třebíče Justin Revels z USA.

Foto: Robert Vávra

 

Text k foto …2261:

V nadstavbě o extraligu zaznamenali baseballisté Třebíče šest výher a udělali tak důležitý krok na cestě za udržením nejvyšší soutěže. Hlavní trenér Jeff Barto ale moc dobře ví, že ani to nemusí stačit. Proto se jeho tým bude snažit uspět i ve zbývajících čtyřech utkáních.

Foto: Robert Vávra

Přílohy
Aktualita neobsahuje žádné přílohy
Web odkazy
Aktualita nemá žádný webový odkaz
Související aktuality
Aktualita není svázana s žádnou další aktualitou
Související galerie
Aktualita není svázana s žádnou fotogalerií
Související zápasy
Aktualita není svázana s žádným zápasem
created by | TOPlist