Nabídka pro uživatele

  • Přehled brigád
  • Přehled plateb příspěvků (jen pro hráče a jejich rodiče)

Přihlášení

Změna hesla

Registrace

Odhlášení

Opravdu se chcete odhlásit?

Zlato z mistrovství Evropy putuje i do Třebíče

autor: Robert | datum: 28.07.2021 | Kategorie: Kadeti U15

Skvělého výsledku dosáhli mladí baseballisté, když na mistrovství Evropy kadetů do 15 let vybojovali zlato. Cenné medaile míří díky dvěma hráčům klubu Třebíč Nuclears také na Vysočinu. S reprezentačním týmem České republiky vybojovali titul na šampionátu v Brně Jakub Čevela a Pavel Jozek junior.

Na cestě do finále porazila kadetská reprezentace Francii, Německo a Nizozemsko. V zápase o zlato se pak utkala znovu s Francií, která v semifinále zdolala Itálii a po Německu vyřadila z bojů o medaile dalšího z favoritů.

Češi se dostali do vedení hned v úvodu zápasu, jenže na začátku třetího inningu Francie hned čtyřmi doběhy skóre otočila. Naštěstí pro český výběr měl svůj velký den třebíčský Pavel Jozek, který svým odpalem v dohrávce směny dokázal stáhnout dva body a snížit na rozdíl jediného bodu. Pavel navíc podržel tým na nadhozu, kde už společně s obranou nedovolili Francii skórovat. Naopak Češi dokázali dalším doběhem vyrovnat na 4:4 a byli dál v útoku při chuti.

Další doběhy ale už nepřidal žádný z týmů, protože zápas musel být přerušen a následně předčasně ukončen kvůli silné bouřce, která během chvíle kompletně zaplavila hřiště. Na základě pravidel pak technický delegát turnaje určil jako vítěze Českou republiku. Vliv na toto rozhodnutí měla vysoká výhra Čechů nad Francií v základní skupině (19:3).

Češi na šampionátu vybojovali nejen titul mistrů Evropy, ale účastí ve finále také postup na příští mistrovství světa kategorie kadetů, kde budou starý kontinent zastupovat dva nejlepší týmy.

Text k foto 01: Třebíčští baseballisté Jakub Čevela (vlevo) a Pavel Jozek junior s trofejí pro mistry Evropy v kategorii kadetů do 15 let. Kromě zlatých medailí vybojovali s týmem pro Českou republiku také postup na mistrovství světa, kde budou starý kontinent zastupovat dva nejlepší týmy.

Foto: Fotobanka ČBA

Text k foto 02: Třebíčský baseballista Pavel Jozek junior se během finále mistrovství Evropy proti Francii představil na nadhozu a v útoku přidal důležitý odpal, kterým stáhl dva doběhy a snížil náskok soupeře na rozdíl jediného bodu.

Foto: Fotobanka ČBA

Text k foto 03: Jakub Čevela, baseballista Třebíče Nuclears, na pálce v dresu kadetské reprezentace ČR.

Foto: Fotobanka ČBA

Přílohy
Aktualita neobsahuje žádné přílohy
Web odkazy
Aktualita nemá žádný webový odkaz
Související aktuality
Aktualita není svázana s žádnou další aktualitou
Související galerie
Aktualita není svázana s žádnou fotogalerií
Související zápasy
Aktualita není svázana s žádným zápasem
created by | TOPlist