Nabídka pro uživatele

  • Přehled brigád
  • Přehled plateb příspěvků (jen pro hráče a jejich rodiče)

Přihlášení

Změna hesla

Registrace

Odhlášení

Opravdu se chcete odhlásit?

Baseballisté slaví, uhájili nejvyšší soutěž

autor: Robert | datum: 04.08.2021 | Kategorie: Muži "A"

V Třebíči se bude hrát i příští rok baseballová extraliga. Poslední krok pro udržení nejvyšší soutěže udělali hráči Nuclears jasným vítězstvím nad Bučovicemi. K jistotě potřebovali alespoň jednu výhru, což se jim povedlo hned v úvodním duelu série.

Za Třebíč utkání na nadhozu odstartoval Američan Justin Revels a soupeři nedával moc šancí na prosazení. Během čtyř směn rozdal šest strikeoutů a povolil jediný hit. Naopak nadhazovač Bučovic Vojtěch Koudelka se od začátku potýkal s přesností svých nadhozů a pálkařům Třebíče umožnil hned devět met zdarma, které doplnil jedním trefením. Nuclears tak stačily pouhé čtyři úspěšné odpaly, aby se tým z Vysočiny dostal do vedení 9:0. Rozdílový desátý bod přidal v šesté směně Kanaďan Ryan Johnson dlouhým odpalem za plot proti střídajícímu nadhazovači Leonardu Paredesovi a připsal si tak v nadstavbě už pátý homerun. A když Pelikánům nedovolili skórovat ani střídající nadhazovači Třebíče Lukáš SmejkalTadeášem Kalčevem, mohl být zápas ukončen po sedmi směnách rozdílem 10:0.

Do odvety šli Nuclears již s vědomím jasného postupu, takže trenér Jeff Barto mohl dát větší prostor hráčům z lavičky a nováčkům. Úvod zápasu, kdy za Bučovice nadhazoval znovu Kubánec Paredes, byl ještě vyrovnaný. Po třech směnách vedla Třebíč jen těsně 3:2. Pak ale došlo ke střídání nadhozu a útok domácích se začal výrazněji prosazovat. Rozhodující smršť odstartoval trojmetovým hitem Patrik Kadrnožka a sebeobětovacím odpalem Američan Anthony Cipolla. V dohrávce šestého inningu si Třebíč připsala hned dvanáct doběhů a utkání mohlo být opět ukončeno předčasně, tentokrát o rozdíl patnácti doběhů, za stavu 17:2. Za zmínku rozhodně stojí premiéra teprve šestnáctiletého Filipa Kollmanna, který hned svůj první start na pálce proměnil ve dvojmetový hit. K němu přidal ještě jeden úspěšný odpal a do statistik si připsal jeden stažený bod a jeden vlastní doběh. Stoprocentní úspěšností na pálce se v zápase prosadil také Tomáš Chadim. Vítěznou complete game odházel Lukáš Pacal.

„Dnes jsme splnili náš úkol. Věděli jsme, že pokud budeme mít sedm výher, zajistíme si naše místo v extralize pro příští sezónu. A postarali jsme se o to. Úžasně jsme pálili a vyhráli o 10 a 15 bodů. Také nadhazovači odvedli skvělou práci, když dovolili jen 2 doběhy ve dvou utkáních.“ Shrnul vítěznou sérii americký trenér Nuclears Jeff Barto a své hodnocení uzavřel slovy: „Bylo by těžké prohrát takové zápasy. Po dvoutýdenní pauze bylo super vidět kluky pokračovat na stejně vysoké úrovni, na jaké jsme skončili, a hrát dobrý baseball společně jako tým.“ Hráči tak svému trenérovi, který se v týdnu stal čerstvým otcem, dali ten nejlepší dárek k narození dcery.

Se sezónou se Nuclears rozloučí poslední sérií proti Technice Brno, která udělá vše, aby se probojovala zpět do nejvyšší soutěže. Jenže hráči Nuclears rozhodně chtějí baráž vyhrát, takže se můžeme těšit na skvělý baseball. Přijďte povzbudit hráče a oslavit udržení v extralize. Poslední domácí zápas začíná Na Hvězdě v Třebíči tuto sobotu 7. srpna v 16 hodin.

 

  

Text k foto …2793: Hned dva velké důvody k oslavě má trenér baseballistů Třebíče Nuclears a čerstvý otec Jeff Barto. Od svých hráčů dostal k narození dcery jako dárek vítězství v sérii s Pelikans Bučovice (10:0 a 17:2) a tím i definitivu udržení Extraligy pro příští rok.

Foto: Robert Vávra

 

Text k foto …2853, 2855: Proti Bučovicím si odbyl svoji premiéru v A týmu Třebíče teprve šestnáctiletý Filip Kollmann a hned svůj první nástup na pálce proměnil ve dvojmetový hit. Do statistik si ve svém prvním utkání připsal jeden stažený bod a jeden vlastní doběh.

Foto: Robert Vávra

 

Text k foto …2660, 2877: O rozdílový desátý bod v utkání, které definitivně zajistilo Třebíči extraligu i pro příští sezónu, se postaral dlouhým odpalem za plot Ryan Johnson. V letošní nadstavbě to je už pátý homerun tohoto Kanaďana ve službách Nuclears.

Foto: Robert Vávra

Přílohy
Aktualita neobsahuje žádné přílohy
Web odkazy
Aktualita nemá žádný webový odkaz
Související aktuality
Aktualita není svázana s žádnou další aktualitou
Související galerie
Nadstavba o Exl TN vs. Bu...
31.07.2021 | Robert
Související zápasy
Aktualita není svázana s žádným zápasem
created by | TOPlist