Nabídka pro uživatele

  • Přehled brigád
  • Přehled plateb příspěvků (jen pro hráče a jejich rodiče)

Přihlášení

Změna hesla

Registrace

Odhlášení

Opravdu se chcete odhlásit?

Baseballisté Třebíče postoupili do čtvrtfinále poháru

autor: Robert | datum: 15.06.2022 | Kategorie: Muži "A"

Hladkým postupem do čtvrtfinále Českého baseballového poháru (ČBP) si hráči Třebíče Nuclears spravili chuť po prohrané sérii s Hrochy Brno ve druhém kole TOP 6 Extraligy. S brněnským týmem sice svedli vyrovnané bitvy, ale svoji snahu v útoku nedokázali zástupci Vysočiny přetavit v body. Prvního doběhu v sérii se dočkali až v posledním třetím duelu. I tak se ale Hroši radovali z vítězství.

Úvodní duel byl soubojem nadhazovačů, kteří dlouho pálkařům nic nedovolili a až do dohrávky šesté směny se žádný z týmů bodově neprosadil. Kanaďan Ryan Johnson vydržel na kopci Třebíče sedm inningů a rozdal 13 strikeoutů. Přesto nakonec čisté konto neudržel. Druhý doběh přidali Hroši v osmé směně na střídajícího nadhazovače Nuclears Lukáše Smejkala. A protože se pálkaři Třebíče nedokázali bodově prosadit, stačily soupeři dva body k výhře 2:0.

Velmi dobrý výkon předvedl v odvetě třebíčský starter Lukáš Pacal, který odházel šest směn s jediným obdrženým doběhem. Na úspěšné odpaly bylo utkání vzácně vyrovnané 8:8. Jenže Třebíč se opět nedokázala prosadit bodově. Naopak Hroši v osmé směně přidali další tři doběhy a uzavřeli skóre na 4:0. Obraně Nuclears tentokrát zatápěl hlavně odchovanec Třebíče Marek Krejčiřík. Ten byl v útoku stoprocentní a postaral se o dva stažené doběhy.

Závěrečné měření sil Na Hvězdě v Třebíči mohli diváci sledovat také prostřednictvím televizního vysílání na ČT Sport Plus. Hroši se sice ujali vedení 3:0 hned v úvodní směně, ale Nuclears dokázali odpovědět v dohrávce druhého inningu a snížit na rozdíl jediného bodu. Na nadhozu Třebíče vydržel nejdéle hrající trenér Jeff Barto z USA, a to pět směn. Klíčovým momentem utkání se později ukázal dvoubodový homerun Ondřeje Kalandry na Venezuelce Orlanda Romera. Kanaďan Ryan Johnson a mladý odchovanec Nuclears Adam Veselý v posledních třech směnách soupeři už další doběhy nedovolili. Třebíč celý zápas dotahovala a v sedmé směně snížila na 4:6. Na víc doběhů ale nedosáhla. Z výkonů na pálce stojí za zmínku starty mladíků. Jan Urbánek junior si připsal do statistik dva stažené doběhy a Jan Bilíček zaznamenal svůj první extraligový odpal.

V Českém baseballovém poháru neponechali hráči Třebíče nic náhodě a prvoligový Blesk Jablonec porazili v domácím prostředí rychle 4:0 a 10:1. V zápasech dostala příležitost řada mladých hráčů. Ve čtvrtfinále, které se bude hrát až koncem září, narazí Nuclears na Draky Brno.

Extraligová nadstavba bude pokračovat po krátké přestávce začátkem prázdnin. Hráči Nuclears přivítají v TOP 6 tým Arrows Ostrava. Série začíná na severu Moravy a dvě utkání bude hostit třebíčský areál Na Hvězdě. Zápasy v sobotu 2. a v neděli 3. července 2022 začínají v 16 hodin.

 

 

Text k foto …5277, …5278: Mladý Jan Urbánek junior a Kanaďan Ryan Johnson se radují z postupu Třebíče do čtvrtfinále Českého baseballového poháru Foto: Robert Vávra

Text k foto …4842, …4899, …4920: Kanaďan Ryan Johnson předvedl na nadhozu v posledních utkáních parádní výkony. Zatímco v poháru se mohl radovat z vítězství nad Jabloncem, v TOP 6 Extraligy proti Hrochům Brno nestačilo k zastavení útoku soupeře ani jeho 13 strikeoutů. Foto: Robert Vávra

Text k foto …4608, …4615: Mladičký Jan Urbánek junior si proti Hrochům Brno připsal do statistik dva stažené body. Foto: Robert Vávra

Text k foto …4179, …4180: O zajímavé momenty nebyla v sérii Třebíče s Hrochy Brno v utkáních TOP 6 Extraligy nouze. Na snímku dobíhá pro bod Nuclears Kamil Pejchal. Foto: Robert Vávra

Přílohy
Aktualita neobsahuje žádné přílohy
Web odkazy
Aktualita nemá žádný webový odkaz
Související aktuality
Pojďme se spojit pro dobr...
04.02.2020 | Robert
Související galerie
Aktualita není svázana s žádnou fotogalerií
Související zápasy
Aktualita není svázana s žádným zápasem
created by | TOPlist