Nabídka pro uživatele

  • Přehled brigád
  • Přehled plateb příspěvků (jen pro hráče a jejich rodiče)

Přihlášení

Změna hesla

Registrace

Odhlášení

Opravdu se chcete odhlásit?

Třebíč vyřadila v poháru Draky

autor: Robert | datum: 25.09.2022 | Kategorie: Muži "A"

Baseballisté Třebíče se postarali o velké překvapení, když po výhrách 11:5 a 1:0 vyřadili ve čtvrtfinále Českého baseballového poháru (ČBP) Draky Brno. Ti jsou přitom v poháru historicky nejúspěšnějším týmem, a navíc obhajovali vítězství z posledního ročníku. Poprvé od roku 2016 tak ČBP vyhraje jiný klub.

Americký trenér Nuclears Jeff Barto po postupu do semifinále nešetřil chválou svých mladých svěřenců: „Byl to dobrý víkend. Po dlouhé sezóně bylo na čase, aby se někteří z našich mladých kluků prosadili. Potřebovali jsme vidět, čeho jsou někteří z nich schopni bez dalších zahraničních posil v týmu.“ Konstatoval Jeff a pokračoval v hodnocení: „Jsem nesmírně hrdý na naše mladé hráče, kteří nastoupili do zápasů a hráli výborně v útoku i v obraně. Nadhoz v obou utkáních byl fenomenální. Zejména pak v podání Petra Tretery. Těšíme se, až uvidíme, čeho jsou tito mladí kluci schopni proti dalšímu týmu mistrovského kalibru v semifinále.“

V prvním duelu s Draky nadhazoval za Třebíč až do šesté směny Lukáš Smejkal, který rozdal celkem sedm strikeoutů a soupeř proti němu stáhl jen dva doběhy. Třebíč získala čtyři body hned v úvodním inningu. Na pálce byl v sestavě Nuclears nejúspěšnější Jan Bilíček, který jako jediný hráč zápasu zaznamenal tři úspěšné odpaly.

Odvetu už Draci nesměli prohrát, aby si zachovali šanci na postup. Jenže proti byl teprve sedmnáctiletý nadhazovač Třebíče Petr Tretera, který vydržel na kopci až do šesté směny a za celou dobu dovolil soupeři pouze dva hity a žádný doběh. Čisté konto Nuclears pak udrželi střídající nadhazovači Jeff Barto a Ryan Johnson. Třebíči tak stačil k výhře jediný doběh, který ve čtvrté směně stáhl Kamil Pejchal.

Semifinále poháru je na programu již tento víkend a Třebíč v něm narazí na druhého finalistu letošní Extraligy, tým Hroši Brno. Z důvodu stavebních prací v baseballovém areálu Na Hvězdě se celá série opět odehraje na hřišti soupeře. První zápas Třebíče Nuclears s Hrochy Brno se odehraje v sobotu 1. října 2022 od 14 hodin. Odveta je na pořadu v neděli 2. října 2022 ve 12 hodin a případný třetí zápas by se hrál v brněnském areálu Hroch od 15 hodin.

Text k foto …6657 a …6674: V úvodním duelu čtvrtfinále poháru držel pálkaře Draků na uzdě svými nadhozy Lukáš Smejkal, který rozdal celkem sedm strikeoutů. Foto: Robert Vávra

Přílohy
Aktualita neobsahuje žádné přílohy
Web odkazy
Aktualita nemá žádný webový odkaz
Související aktuality
Aktualita není svázana s žádnou další aktualitou
Související galerie
Aktualita není svázana s žádnou fotogalerií
Související zápasy
Aktualita není svázana s žádným zápasem
created by | TOPlist