Nabídka pro uživatele

  • Přehled brigád
  • Přehled plateb příspěvků (jen pro hráče a jejich rodiče)

Přihlášení

Změna hesla

Registrace

Odhlášení

Opravdu se chcete odhlásit?

Historie areálu

70. léta

2007 - studie

V letech 2007 sportovní klub Třebíč Nucelars zadal ověřovací studii o možnosti regenerace sportoviště Horka-Domky (býv. areál TJ Rudá Hvězda). Studii zpracoval Ing. arch. Aleš Písařík z firmy AP Atelier Brno.

Nejprve byla studie představena radě města a po kladném hodnocení byla postoupena zastupitelstvu, kde byla v roce 2008 schválena změna územního plánu v lokalitě "Vídeňský rybník". Tímto se odstartovala možnost splnění našeho snu o novém sportovišti.

2008 - průzkum území

V roce 2008 probíhá nezbytný průzkum území. Nejprve byl proveden geologický a poté hydrogeologický průzkum. Průzkum prokázal, že v území bude dostatek vody na systém závlah, ale bude se muset vybudovat dostatečná akumulace na záchyt spodní vody.

Dále bylo zjištěno, že stavba provozní budovy bude muset stát na pilotážních základech.

2009 - projektové práce

Po průzkumech území se v roce 2009 naplno rozjíždějí projektové práce. Hlavním záměrem je stavba multifunkčního areálu.

Projekt byl rešen ve spolupráci s městem a z hlediska financování byl rozdělen do dvou částí. Nosný název celého projektu je "Regenerace sportoviště Horka - Domky, Třebíč". Větší část stavby je pod názvem "baseballové hřiště" a řeší stavbu hřiště s provozní budovou (investorem je Třebíč Nuclears). Menší část je pod názvem "veřejně přístupná sportoviště" a řeší in-line okruh, dětské hřiště, multifunkční arénu a úpravu okolí (investorem je město Třebíč).

Vizualizace některých částí areálu.

2010 - územní a stavební řízení, výstavba

Na začátku roku 2010 byl dokončen projekt a bylo zahájeno územní a stavební řízení. V červnu pak probíhá výběrové řízení na generálního dodavatele stavby. Tím se nakonec stává stavební firma S.O.K.

Dne 12.7. probíhá slavnostní poklepání základního kamene, kterého se zůčastnili významní hosté:

  • senátor Vítězslav Jonáš
  • radní z kraje Vysočina - odbor školství RNDr. Marie Kružíková
  • starosta města Třebíče Ing. Ivo Uher
  • předseda klubu Jan Urbánek
  • předseda ČBA Petr Ditrich
  • ředitel S.O.K. Ing. Josef Netík

Dne 31.10. 2010 probíhá dokončení výstavby a kolaudace areálu.

2011 - zahájení provozu

Rok 2011 vstupuje tučným písmem do kroniky klubu i města Třebíče. Sen o novém stadionu se naplňuje. Dne 21.5. 2011 slavnostně otevíráme nově postavený areál "Na Hvězdě".

Na slavnostním přestřižení pásky jsou přítomni významní hosté města Třebíče, kraje Vysočina a svazu ČBA. Celý den je ve znamení oslav. Dopoledne probíhá turnaj v Coach- ballu mladších žáků. Po poledni je pro děti připraven velký dětský den. Na pódiu na parkovišti probíhá balónková show, kouzelník, zumba, hudební produkce kapel Fear, Extáze, žonglérská skupina Magnis a vrcholem večera je vystoupení skupiny U2 revival.

Po koncertu přichází křest nového hřiště a na pódium přichází zástupci klubu Jan Urbánek, Pavel Jozek a Robert Vávra po krátkém proslovu boucháme velké šampaňské a užíváme společně s 1500 diváky splnění snu v záři velkolepého ohňostroje.

created by | TOPlist