Nabídka pro uživatele

  • Přehled brigád
  • Přehled plateb příspěvků (jen pro hráče a jejich rodiče)

Přihlášení

Změna hesla

Registrace

Odhlášení

Opravdu se chcete odhlásit?

Beseballisté Třebíče odtajnili jméno trenéra – bude to Američan

autor: Robert | datum: 10.03.2020 | Kategorie: Všechny kategorie

Odchod od týmu mužů k mládeži ohlásil trenér Jan Gregor už během loňského finále Českého baseballového poháru. O tom, kdo nově povede mladý celek, kterému několikrát po sobě těsně unikl postup do play-off baseballové Extraligy, jsme mohli jen spekulovat. Dnes klub Třebíč Nuclears oficiálně odtajnil jméno nového hlavního trenéra. Bude jím osmadvacetiletý Američan Stephen Swagerty, který tým z Vysočiny zároveň posílí i na nadhozu.

Vstup do nového ročníku Extraligy před domácím publikem čeká hráče Nuclears přesně za měsíc. Na Velký pátek 10. dubna 2020 nastoupí Na Hvězdě v Třebíči od 15:00 hodin proti Olympii Blansko.

V těchto dnech nový kouč Třebíče Stephen Swagerty ještě hraje v Queeslandu, kde s týmem Pine Hills Lightening postoupil z prvního místa do play-off druhé nejvyšší australské soutěže. Stephen pochází ze Sherwoodu v Arkansasu, kde také v pěti letech s baseballem začínal. V Třebíči tak začne už svoji třiadvacátou herní sezónu. Profesionálně působil v USA a Austrálii. A jaký má názor na baseball v Evropě?

 „Myslím, že evropský baseball má silné základy a spoustu prostoru pro růst. Obzvláště pak v České republice. Je zde hodně talentů. Poprvé jsem tady měl možnost okusit baseball před dvěma lety, když jsem hrál za Hrochy Brno. Byl jsem ohromený odhodláním a snahou některých týmů po vítězství a rozvojem hráčů.“ Říká 195 cm vysoký nadhazovač, který už si také zjišťoval, co ho na Vysočině čeká.

„Jsem nadšený z nového zázemí, kterým je tréninková hala s posilovnou přímo v areálu. Na Hvězdě v Třebíči jsem už hrál a těším se, že se na sezónu stane mým domovským hřištěm. Taky jsem rád, že si budu moci prohlédnout město. Miluji totiž evropskou architekturu.“ Uvádí Stephen ke svému novému působišti. A jaký má s týmem Nuclears osobní cíl?

„Chtěl bych pomoct zlepšit celkovou bilanci zápasů a dovést Třebíč do play-off. Tým je mladý, má obrovský potenciál a každým rokem se zlepšuje! Chci zjistit, zda můžeme v letošní sezóně prorazit do play-off a být zde skutečným soupeřem.“ Uzavírá své plány nový hrající trenér Nuclears Stephen Swagerty.

Diváci se můžou těšit i na další zahraniční posily. Vedení klubu k nim zatím prozradilo jen tolik, že všechny budou ze zámoří. Zveřejňovat je chce postupně do zahájení nové baseballové sezóny, která začne už za měsíc.

Přílohy
Aktualita neobsahuje žádné přílohy
Web odkazy
Aktualita nemá žádný webový odkaz
Související aktuality
Aktualita není svázana s žádnou další aktualitou
Související galerie
Aktualita není svázana s žádnou fotogalerií
Související zápasy
Aktualita není svázana s žádným zápasem
created by | TOPlist