Nabídka pro uživatele

  • Přehled brigád
  • Přehled plateb příspěvků (jen pro hráče a jejich rodiče)

Přihlášení

Změna hesla

Registrace

Odhlášení

Opravdu se chcete odhlásit?

Největší senzace se zrodila Na Hvězdě

autor: Robert | datum: 27.09.2023 | Kategorie: Všechny kategorie

Třebíč spolupořádá mistrovství Evropy v baseballu mužů

Největší senzace se zrodila Na Hvězdě

Od neděle je Třebíč jedním z pěti hlavních měst evropského baseballu. A právě v areálu Na Hvězdě se zrodila zatím největší senzace šampionátu, když obhájci bronzových medailí Italové překvapivě prohráli se Švédskem a v závěrečném duelu skupiny B ještě podlehli Velké Británii. Poprvé po šestnácti letech tak nepostoupili ze základní skupiny.

Na Vysočinu směřovala pozornost také českého národního týmu a jeho fanoušků. V Třebíči se totiž rozhodovalo o soupeři České republiky pro čtvrtfinále. Prvním jasným postupujícím se zde stali Švédové, kteří po šokující výhře nad Itálií porazili i nováčka ME z Maďarska. V úterý večer se pak rozhodovalo o druhém postupujícím mezi účastníky letošního neoficiálního mistrovství světa profesionálů World Baseball Classic Itálií a Velkou Británií. Italové potřebovali v tomto souboji Titánů vyhrát alespoň o pět doběhů a plné tribuny Na Hvězdě viděly opravdové drama.

Duel odstartoval Brit Nick Ward, a to hned odpalem za plot. Itálie okamžitě odpověděla agresivním útokem a naplnila mety. Jenže Sebastiano Poma chtěl skórovat tak rychle, že se nechal vyautovat v těsné hře na domácí metě a Itálie ze svého tlaku vytěžila jen vyrovnání. V dohrávce čtvrté směny Itálie vedla 7:4 a zdálo se, že míří za potřebným bodovým rozdílem a postupem. Jenže Britové zmrazili naděje Italů hned v následujícím inningu pěti doběhy, z nichž podstatnou část zařídil Harry Ford tříbodovým homerunem. Itálie se sice dál snažila, ale Velká Británie si těsné vedení udržela až do konce a svého soupeře vůbec poprvé v historii porazila 11:10.

Velká Británie tak vyhrála třebíčskou základní skupinu B. Ve čtvrtek večer nastoupí ve čtvrtfinále proti České republice a Švédové narazí na Španělsko. Itálii s Maďarskem bude dál hostit areál Na Hvězdě, kde je v bojích o devátou až dvanáctou příčku doplní Ukrajina a Chorvatsko. Další vývoj turnaje, aktuální výsledky a rozpis můžete sledovat na oficiálních stránkách šampionátu eurobaseball2023.com.

Mistrovství Evropy není jen o baseballu. Doprovází ho další program a řada významných událostí. Do Třebíče v rámci šampionátu už zavítaly hned dvě významné osobnosti z nejvyšších pater profesionálního baseballu. Trenér japonské reprezentace Hideki Kurijama a prezident nejvýznamnějšího světového turnaje World Baseball Classic Jim Small byli překvapeni a okouzleni zázemím stadionu a prací klubu Nuclears. Nic podobného a na tak vysoké úrovni v tak malém městě podle svých slov nečekali. Se zbývající porcí utkání si diváci a návštěvníci areálu Na Hvězdě můžou dál užívat i doprovodný program. A na vlastní kůži si vyzkoušet různé baseballové dovednosti.

Český národní tým se třemi hráči Třebíče v sestavě pokračuje na turnaji vyřazovacími zápasy v Brně. Konkurence těch nejlepších týmů je veliká. Češi ale budou dál bojovat a při troše štěstí se jim snad podaří dosáhnout i na historicky první medaili z mistrovství Evropy. Na jaké příčce nakonec skončí, budeme vědět už tento víkend, kdy největší evropský šampionát končí.

 

 

Text k tisk_tribuna_Jan_Urbanek_4W1A7218, _4W1A7213: Předseda klubu Třebíč Nuclears sleduje utkání ME z plné tribuny areálu Na Hvězdě.

Foto: Robert Vávra

 

Text k tisk_tribuna_4W1A7210, _4W1A7134, _4W1A7006, _4W1A6984, _4W1A6945, _4W1A6942: Závěrečný souboj základní skupiny B evropského šampionátu mezi dvěma účastníky World Baseball Classic Velkou Británií a Itálií sledovaly Na Hvězdě v Třebíči plné tribuny.

Foto: Robert Vávra

 

 

Text k foto tisk_Jan_Urbanek__Hideki_Kurijama_4W1A5047, _4W1A5042: Japonský trenér Hideki Kurijama (na snímku vpravo), který letos dovedl svůj národní tým k titulu na World Baseball Classic, navštívil se štábem televize Asahi v Třebíči přípravné utkání mezi Švédskem a Ukrajinou. Slavný trenér přijel na Eurobaseball 2023 na pozvání managera reprezentace ČR Pavla Chadima a přijal čestnou roli ambasadora českého baseballu. V rozhovoru s předsedou klubu Třebíč Nuclears Janem Urbánkem neskrýval společně se svým doprovodem údiv, jak se podařilo v tak malém městě vybudovat baseballový stadion parametrů pro velké mezinárodní turnaje. "Je to díky tvrdé práci vedení, členů a příznivců klubu. A nebylo by to možné bez dlouhodobé podpory města Třebíč, kraje Vysočina a partnerů klubu." Odpověděl Předseda Nuclears Jan Urbánek mile překvapené ikoně světového baseballu.

Foto: Robert Vávra

 

Text k foto tisk_Family_Day_4W1A5138.JPG20230924_0069, _4W1A5145.JPG20230924_0075: Zahajovací den šampionátu zpestřil tzv. Family Day s programem pro děti.

Foto: Robert Vávra

 

Text k foto tisk_ZS_Rudikov_4W1A5243.JPG20230925_0019, _4W1A5230.JPG20230925_0007: Fanzónu baseballového ME Na Hvězdě v Třebíči využívaly v dopoledních hodinách také školy. Na snímku si zkouší baseballové dovednosti žáci ZŠ Rudíkov.

Foto: Robert Vávra

 

Text k foto tisk_Jim_Small__Petr_Ditrich__Jan_Urbanek_ITAxSWE_4W1A5952: Před utkáním Švédska s Itálií zavítal do Třebíče prezident turnaje World Baseball Classic Jim Small (druhý zprava) a nešetřil chválou na zázemí a provoz klubu Třebíč Nuclears. Předseda České baseballové asociace Petr Ditrich (druhý zleva) přímo na ploše stadionu předal předsedovi klubu Janu Urbánkovi (první zleva) skleněnou plaketu jako poděkování za spolupořadatelství mistrovství Evropy mužů

Foto: Robert Vávra

 

Text k foto tisk_Per_Sjors_SWE_ITAxSWE_4W1A6064: Jedním z hrdinů severského týmu, na kterého nebudou Italové vzpomínat rádi, byl nadhazovač Per Sjörs. Ten vydržel na kopci celých osm směn a umožnil soupeři jen pět odpalů.

Foto: Robert Vávra

 

Text k foto tisk_Federico_Celli_ITA__Daniel_Johnson_SWE__ITAxSWE_4W1A6214: Italové se proti Švédům snažili bojovat, ale otočit nepříznivý stav se jim nepodařilo. Vzniklo tak zatím největší překvapení turnaje. Na snímku usiluje Ital Federico Celli o třetí metu, kde ho ale vyautoval Daniel Johnson.

Foto: Robert Vávra

 

Text k foto tisk_Joel_Johnson_grand_slam_HR_SWE_ITAxSWE_4W1A6654, tisk_Joel_Johnson_grand_slam_HR_SWE_ITAxSWE_4W1A6684: Klíčovým okamžikem zápasu, který pořádně zamíchal děním v třebíčské základní skupině, byl čtyřbodový odpal za plot Joela Johnsona. Takzvaným grand slamem odskočilo v tu chvíli Švédsko do sedmibodového vedení nad Itálií.

Foto: Robert Vávra

Přílohy
Aktualita neobsahuje žádné přílohy
Web odkazy
Aktualita nemá žádný webový odkaz
Související aktuality
Aktualita není svázana s žádnou další aktualitou
Související galerie
Aktualita není svázana s žádnou fotogalerií
Související zápasy
Aktualita není svázana s žádným zápasem
created by | TOPlist